Video

Filmy na dużym ekranie

Filmy na dużym ekranie

Jeszcze do niedawna filmy za darmo znalezione na kanałach telewizji internetowej, mogliśmy oglądać jedynie za pomocą tabletu lub smartfona. Dziś telewizory Smart pozwalają nam oglądać telewizję internetową na dużym ekranie.

Jakie są zalety i wady inteligentnego telewizora?

Zaletami są oczywiście rozbudowane funkcje oferowane przez połączenie komputerów z telewizorem. Oglądanie telewizji, korzystanie z wideo na żądanie, słuchanie muzyki, surfowanie po Internecie, granie w gry online lub korzystanie z telefonii wideo to tylko niektóre funkcje, które łączy Smart TV. Ponadto zwykłymi telewizorami Smart TV można sterować również za pomocą smartfona lub tabletu zamiast pilota. Po prostu łączysz się z telewizorem przez Wi-Fi i Bluetooth. Aplikacja symuluje zdalne sterowanie dotykowe i może być nawet używana do przełączania. Jedną wadą jest to, że ze względu na nowe technologie, które są stosowane, niektóre urządzenia mogą nadal być nieco niedostosowane, a zatem mogą występować błędy. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze poinformowanie się o aktualnych urządzeniach i pożądanym zastosowaniu. Kolejną zaletą Smart jest też sterowanie głosem. Asystent głosowy Google Home jest już zintegrowany z najnowszymi telewizorami Smart TV, co umożliwia sterowanie poszczególnymi aplikacjami za pomocą głosu. Ponadto sterowanie głosowe można również dodać do istniejących telewizorów inteligentnych za pomocą aktualizacji oprogramowania i oprogramowania układowego.

Jakie rodzaje odbioru telewizji są możliwe w telewizorach Smart TV?

W zależności od dostępności można odbierać sygnał telewizyjny za pośrednictwem DVB-C / C2 (kablowy), DVB-S / S2 (satelitarny), DVB-T2 (naziemny) lub poprzez transmisję telewizyjną. W porównaniu z tradycyjnymi kanałami telewizyjnymi nowoczesna alternatywna transmisja telewizyjna oferuje tę zaletę, że zintegrowane połączenie telewizyjne tego modelu nie ma znaczenia, ponieważ sygnał telewizyjny jest odbierany w aplikacji bezpośrednio przez Internet. Oprócz połączenia internetowego nie są wymagane żadne dodatkowe kable i połączenia. Możemy oglądać filmy za darmo online, tak jakbyśmy oglądali każdy film w telewizyjnym programie.

W telewizorach Smart TV sygnał telewizyjny jest odbierany za pośrednictwem aplikacji, a program telewizyjny jest przesyłany strumieniowo na żywo lub z opóźnieniem czasowym. Niezawodne połączenie internetowe jest warunkiem dobrego i stabilnego obrazu telewizyjnego. Rozwój w dziedzinie inteligentnych telewizorów jeszcze się nie zakończył. Najnowsze osiągnięcia dotyczą obecnie jeszcze lepszych wyświetlaczy i rozdzielczości, integracji z inteligentnym domem i wbudowanymi systemami dźwiękowymi. Łącze to umożliwia także używanie Smart TV jako centralnego interfejsu do oświetlenia, rozrywki i bezpieczeństwa we współczesnym Smart Home. Nowe telewizory, to też lepszy i większy obraz. Najnowsze trendy zmierzają w kierunku Full HD, a 4K w kierunku 8K (7680 x 4320 pikseli). Sterowanie głosowe: integracja Alexa z Amazon, Siri Apple i Asystenta Google jest stale rozszerzana i jest standardem we wszystkich nowych urządzeniach. Urządzenia stają się cieńsze, dostosowują się do środowiska.