Video

IPTV i OTT

IPTV i OTT

Telewizja internetowa pojawiła się stosunkowo niedawno i całkowicie zrewolucjonizowała współczesne postrzeganie telewizji. Nagle otrzymaliśmy dostęp do stron i stacji telewizyjnych, gdzie darmowe filmy online są dostępne, kiedy chcemy, a nie kiedy nadawca zdecyduje się wyemitować.  

W jakim kierunku ewoluuje obecnie telewizja?

Konkurencja ze strony OTT stała się tak paląca, że liczba widzów tradycyjnych kanałów telewizyjnych z liniową ofertą telewizyjną gwałtownie spada. Sądząc po reakcji niektórych konwencjonalnych kanałów telewizyjnych lub telewizji IP, zrozumiałe jest, że dostrzegli oni prawdziwy problem. OTT już zmieniło zachowanie wielu widzów. To, że tradycyjni nadawcy reagują, oferując formaty internautom, którzy chcą większej różnorodności niż tradycyjna telewizja, pokazuje kierunek, w jakim telewizja będzie ewoluować w nadchodzących latach. Trudno jednak przewidzieć ostateczny koniec telewizji kablowej, satelitarnej i IP. Jedno jest jednak pewne: Internet zasadniczo zmieni branżę telewizyjną.

IPTV, OTT i ich zalety

Internet radykalnie zmienił wiele rzeczy/ Dawno minęły czasy, kiedy słabe sygnały z powodu złej pogody powodowały, że przegapiłeś swój ulubiony program. Dziś stabilny Internet pozwala nam oglądać wiadomości czy darmowe filmy online praktycznie wszędzie. OTT wideostreaming korzysta z publicznie dostępnego łącza internetowego. Więc można go odebrać na zewnątrz, poza domem, w samochodzie. Wszystko, czego potrzebujesz to laptop lub telefon. Wadą tego rozwiązania jest tylko to, że jakość zależy od szybkości internetu, z buforowaniem i innymi typowymi czasami oczekiwania w przypadku wolnych połączeń i w godzinach szczytu. Z kolei IPTV oznacza protokół internetowy, „język” używany do przesyłania pakietów danych między komputerami podłączonymi do Internetu. IPTV to platforma, na której filmy są używane zgodnie z protokołem streaming. To wideo wysokiej jakości z mniejszą liczbą przerw niż w przypadku OTT. IPTV nie wymaga żadnej specjalnej instalacji poza dekoderem, zakładając, że masz już szybki internet.