Video

Nowoczesna forma telewizji

Nowoczesna forma telewizji

Coraz chętniej oglądamy telewizję internetową, gdzie darmowe filmy online są dostępne przez całą dobę. Filmy z sieci możemy obejrzeć dziś nie tylko na ekranie swoich telefonów czy laptopów, ale też za pośrednictwem telewizora. Najlepszy będzie Smart TV . 

Czym w ogóle jest Smart TV?

W skrócie jest to inteligentny telewizor, który zawiera system operacyjny / platformę, pozwalającą na dostęp, zarządzanie i przeglądanie treści multimedialnych online i sieciowych bez konieczności łączenia się z dodatkowym urządzeniem. Telewizory Smart TV uzyskują dostęp do internetu, łącząc się dokładnie z tym samym routerem szerokopasmowym i siecią Ethernet lub Wi-Fi, której używasz do łączenia komputera z Internetem. Ethernet zapewnia najbardziej stabilne połączenie, ale jeśli telewizor znajduje się w innym pomieszczeniu lub na dużej odległości od routera, Wi-Fi może być wygodniejszym sposobem.

Po podłączeniu i włączeniu telewizora pojawi się monit o podanie wszelkich danych logowania wymaganych przez Twojego dostawcę usług internetowych. Smart TV wyświetli menu ekranowe, które zawiera listę dostępnych kanałów internetowych udostępnianych w postaci aplikacji (podobnych do aplikacji na smartfonie). Niektóre aplikacje są fabrycznie załadowane. Po kliknięciu ikony określonego kanału / aplikacji następuje przejście do jego oferty treści, którą można wybrać i wyświetlić. Dokładny sposób poruszania się po menu Smart TV i zarządzania aplikacjami różni się w zależności od marki i modelu.

Korzyści z inteligentnych telewizorów

Główną zaletą inteligentnego telewizora jest dostęp do dużej liczby kanałów, które oferują programy telewizyjne, filmy i muzykę bez konieczności podłączania anteny telewizyjnej lub subskrypcji usługi telewizji kablowej / satelitarnej. Ponadto niektóre inteligentne telewizory zapewniają przeglądanie Internetu, oglądanie telewizji internetowej, granie i dostęp do zgodnych treści multimedialnych przechowywanych na komputerze. Telewizja internetowa dostarcza nam darmowe filmy online czy kanały telewizyjne, które możesz oglądać, kiedy tylko chcesz.

Telewizory inteligentne i / lub dostawcy aplikacji do treści zazwyczaj śledzą Twoje nawyki związane z oglądaniem, aby uzyskać sugestie dotyczące oglądania. Na przykład za każdym razem, gdy logujesz się do internetowych serwisów telewizyjnych, menu pokazuje to, co ostatnio oglądałeś, a także zaktualizowane sugestie dotyczące powiązanych filmów lub programów, które mogą cię zainteresować na podstawie listy „ostatnio oglądanych”. Ten rodzaj śledzenia jest wręcz pożądany, ponieważ skraca czas wyszukiwania filmów lub programów do obejrzenia.