Video

Oglądanie filmów online – co trzeba o tym wiedzieć?

Oglądanie filmów online – co trzeba o tym wiedzieć?

Ostatnio filmy pojawiają się na ekranach kin tak szybko, że nie mamy czasu na ich obejrzenie, a czasami nawet nie wiemy o ich istnieniu. Wcześniej filmy wydawane były znacznie rzadziej, a ludzie chodzili na premiery w kinach. Dzisiaj rozwój technologii pozwala znaleźć film w kilka minut i obejrzeć go w dobrej jakości online.

Zalety oglądania filmów online

Filmy za darmo online, to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy szukają taniej, a jednocześnie wysokiej jakości rozrywki. Nie musisz kupować biletów do kina, w każdej chwili możesz przerwać seans, co więcej masz do wyboru olbrzymią ilość filmów. Efektem tego przesyłanie strumieniowe filmów online szybko stało się najpopularniejszą formą rozrywki medialnej w sieci. Firmy zajmujące się mediami cyfrowymi zdają sobie z tego sprawę, więc ponieważ coraz więcej osób przyzwyczaja się do oglądania filmów na swoich komputerach, pojawia się coraz więcej stron internetowych oferujących bezpłatne i płatne usługi strumieniowego przesyłania filmów online zainteresowanym fanom filmów. W rezultacie wiele gospodarstw domowych rezygnuje z abonamentu na telewizję kablową i zamiast tego korzysta z Internetu dla przyjemności oglądania filmów.

Aby oglądać filmy za darmo w komfortowy sposób – na przykład na ekranie telewizora, musisz spełnić pewne techniczne warunki – minimalnych wymagań systemowych, przepustowości i Internetu. W przeciwnym razie będziesz musiał poradzić sobie z różnego rodzaju usterkami podczas oglądania. Oto kilka pomocnych wskazówek, które można zastosować, aby zapobiec buforowaniu podczas przesyłania strumieniowego filmów w Internecie.

Spełnij wymagania systemowe

Większość internetowych serwisów do przesyłania strumieniowego filmów wymaga spełnienia następujących wymagań systemowych w celu strumieniowego przesyłania filmów na komputer:

1.) MS Windows XP SP2 lub nowszy

2.) Microsoft Silverlight 3.0 lub nowszy

3.) Przeglądarka musi być MS Internet Explorer 7.0 lub nowszy, Google Chrome (najnowsza wersja), Firefox 2.0 lub nowszy, Safari 3.0 lub nowszy lub Opera 11 lub później.

4.) Włączone JavaScript / pliki cookie w przeglądarce

Niektóre usługi przesyłania strumieniowego wideo mogą wymagać dodatkowych wymagań, ale ogólnie rzecz biorąc, są to rzeczy potrzebne do strumieniowego przesyłania filmów na komputerze.

Spełnij wymagania internetowe

W przeciwieństwie do połączenia telefonicznego, DSL i Internet kablowy obsługują szybką łączność, która umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów online. W niektórych obszarach, w których te dwa urządzenia nie są dostępne, można użyć satelitarnego połączenia z Internetem. Jednak satelitarne połączenie internetowe może być dość drogie. W zależności od dostawcy usług internetowych (ISP) możemy uzyskać prędkości do 5 Mb / s. Jego połączenie zwykle obejmuje kabel koncentryczny podłączony do anteny, a także odbiornik wewnętrzny podłączony do komputera.

W technologii sieci komputerowej przepustowość ogólnie odnosi się do „szybkości przesyłania danych” lub ilości danych, które można przenieść z jednego punktu do drugiego w ciągu jednej sekundy. Przepustowość jest zwykle wyrażana w bitach (danych) na sekundę (bps). Na przykład modem działający z prędkością 57 600 bps ma dwukrotnie większą przepustowość niż modem działający z prędkością 28 800 bps. Ogólnie łącze internetowe o dużej przepustowości to takie, które może przenosić wystarczającą ilość informacji, aby utrzymać ciąg obrazów w prezentacji filmowej.

Aby natychmiast przesyłać strumieniowo filmy do komputera, zalecane jest posiadanie dostępnej przepustowości co najmniej 1,5 Mb / s. Sieć o przepustowości 3,0 Mb / s lub wyższej zapewni najlepszą jakość obrazu i dźwięku podczas odtwarzania filmów w standardowej rozdzielczości (SD). Jednak w przypadku filmów w wysokiej rozdzielczości (HD) 5,0 Mb / s lub więcej zapewni najlepsze wrażenia. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa przepustowość, tym lepsza jakość strumieniowania filmów online.

W przypadku, gdy masz wiele urządzeń podłączonych do sieci za pośrednictwem routera (masz jeden komputer stacjonarny, dwa laptopy i jeden iPad korzystający z tego samego połączenia), całkowita przepustowość jest dzielona równomiernie między urządzenia. Jeśli masz zamiar przesyłać strumieniowo film na laptopa, możesz zatrzymać inne działania online (takie jak gry online, streaming muzyki i pobieranie plików) na innych urządzeniach, aby zwiększyć przepustowość na laptopie, z którego korzystasz online strumieniowe przesyłanie filmów. Telewizja internetowa dostarcza nam szeroki wybór filmów czy seriali, gdzie można oglądać swoje ulubione pozycje w TV.