Video

Polsat News a oglądanie bez limitu

Od kiedy Polsat News stał się dostępny na platformach MUX 4, może być odbierany bez dodatkowych opłat przez wszystkich obywateli Polski, którzy mieszkają w zasięgu sygnału nadajników. Obecnie jest to 45% powierzchni naszego kraju, ale docelowo ma on być obecny na powierzchni 70% Polski.

Czym jest Polsat News?

O Polsacie News mogliśmy usłyszeć w 2008 roku, kiedy główne wydanie informacji, transmitowane w głównym kanale Polsatu zostało przeniesione do nowo powstającej stacji. Informacyjny kanał tworzony przez grupę Polsat początkowo dostępny był w paśmie odkodowanym, ale już po roku nadawania został przeniesiony do zakodowanego pasma, które było możliwe do odbioru przez abonentów Cyfrowego Polsatu. W 2019 roku podjęto decyzje o testowym, ponownym udostępnieniu sygnału i jednoczesnym przeniesieniu go ze standardu SD na nadajniki MUX 4. Oznacza to, że użytkownicy anten naziemnych mogą odtąd bezpłatnie odbierać Polsat News, a ten może być też oglądany za pośrednictwem Internetu.

Ramówka stacji

Oferta programowa Polsatu News jest podobna do tych znanych nam z innych kanałów informacyjnych. Całość jest podzielona na pasma – poranne ( Nowy Dzień ), popołudniowe ( W Rytmie Dnia ) oraz wieczorne ( Obraz Dnia ). Każde z pasm ma swoją specyfikę. Rano dominują wiadomości i krótkie serwisy informacyjne. Po południu transmitowane są audycje z politykami oraz ekspertami, a także wydarzenia na żywo. Wieczór to czas na publicystykę.

Jak odbierać Polsat News?

Aby bezpłatnie oglądać PolsatNews należy mieć odbiornik telewizyjny z tunerem DVB-T. Wyszukiwanie kanału Polsatu News rozpoczyna się w menu nowego telewizora. W tym celu otwórz menu za pomocą pilota (przycisk menu). Dalsze kroki i nazwy różnią się w zależności od modelu. Przykład: Wybierz element “Instalacja” (lub “Ustawienia”). Następnie rozpocznij „automatyczne wyszukiwanie stacji”. Urządzenie wyszuka teraz wszystkie dostępne stacje. To zajmie kilka minut. Następnie możesz posortować listę według własnych preferencji. Poprzednia lista stacji zostanie nadpisana. Za pomocą funkcji „ręczne wyszukiwanie stacji” można wyszukiwać poszczególne stacje. Aby to zrobić, musisz znać ich kanał lub częstotliwość transmisji.

Dzięki DVB-T2 HD można swobodnie odbierać tylko nadawców publicznych, ale też odtwarzać programy radiowe. Następnie programy telewizyjne są wybierane za pomocą pilota dekodera. Steruje również teletekstem i innymi dodatkowymi funkcjami. Pilot do telewizora włącza i wyłącza telewizor. Przyciski numeryczne (0-9) na tym pilocie nie zmieniają już programu.