Video

Pozytywni i negatywni bohaterowie filmu “Django”

Pozytywni i negatywni bohaterowie filmu “Django”

Quentin Tarantino to reżyser wyjątkowy – o tym nie trzeba przekonywać nikogo. Jego filmy to małe dzieła sztuki, które zachwycają nie tylko samych widzów, ale także krytyków filmowych na całym świecie. To co wyróżnia filmy amerykańskiego reżysera to niebanalne historie, wartkie akcje, błyskotliwe dialogi, spore dawki dobrego humoru, pewne przesłanie i doskonale wykreowani bohaterowie, którzy wcale nie są ideałami, ale mają w sobie to przysłowiowe “coś”. I właśnie ta ostatnia cecha tak bardzo wyróżnia film “Django”, który swoja premierę miał w 2012 roku. Quentin Tarantino przedstawił w nim historię dwóch jakże innych bohaterów, którzy łączą siły w imię osiągnięcia wspólnego celu. Na ich drodze staje mnóstwo negatywnych bohaterów, którzy także stanowią o sile tego filmu. A każdy z nich to barwna historia i doskonała gra aktorska. To właśnie ci bohaterowie uczynili z “Djanga” dzieło sztuki filmowej.

Pozytywni bohaterowie “Djanga”

Głównym wątkiem filmu “Django” są przygody dwójki bohaterów, których można uznać w tym obrazie za postacie pozytywne. Pierwszym z bohaterów jest doktor King Schultz (doskonała rola Christopha Waltza) – łowca głów niemieckiego pochodzenia, który pod maską brutalnego zabójcy kryje twarz romantyka wrażliwego na krzywdy innych ludzi. Jest to bohater nieco cyniczny i ironiczny, który jednak potrafi się uśmiechnąć i wzruszyć. Na jego drodze los stawia drugiego z głównych bohaterów – tytułowego Djanga (brawurowo zagranego przez Jamie’ego Foxx’a). Jest to czarnoskóry niewolnik, którego głównym celem jest odnalezienie uprowadzonej żony. Django okazuje się być człowiekiem wielu talentów, który tak samo dobrze udaje lokaja, jak i posługuje się rewolwerem. Jednocześnie to człowiek sprytny, inteligentny, słowny, oddany i słowny. A King Schultz dostrzega jego wszystkie zalety i postawia nie tylko mu pomóc, ale także nauczyć nowego fachu. W ten sposób dwójka bohaterów nawiązuje współpracę i przemierza ziemie Ameryki w poszukiwaniu bandytów.

Negatywni bohaterowie filmu “Django

Film “Django” przedstawia historię dwójki bohaterów, których – niezależnie od okoliczności – można uznać za pozytywnych. Jednak w filmie nie brakuje też tak zwanych czarnych charakterów, którzy obrazowi Tarantino nadają odpowiedniego kolorytu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje dwóch – Calvin Candie i Stephen (świetne role Leonarda DiCaprio i Samuela L. Jacksona). Pierwszy z nich to psychopatyczny właściciel plantacji, gdzie przetrzymywana jest żona Djanga. To człowiek agresywny i brutalny, dla którego jedynym argumentem jest przemoc. Poza tym Tarantino kreuje go na dużego i rozpieszczonego chłopca, który zrobi wszystko, aby spełnić swoje zachcianki. Natomiast Stephen to najwierniejszy służący Calvina, który nienawidzi czarnoskórych (pomimo, iż jest jednym z nich) i zrobi wszystko, aby przypodobać się swojemu panu. Obaj panowie to bohaterowie skrajnie negatywni, którzy jednak w finale filmu otrzymują to, na co zasłużyli.

Doskonale wykreowani bohaterowie to niewątpliwy atut filmu “Django“. Cała czwórka jest oryginalna i nieszablonowa. A duży wpływ na to ma świetna gra aktorska, która podnosi wartość filmu. Z tego też powodu warto go obejrzeć – tym bardziej, iż jest emitowany w legalnej telewizji internetowej.