Internet

VKontakte – co to za serwis?

VKontakte – co to za serwis?

Media społecznościowe to dziś nieodłączny element funkcjonowania w świecie. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie kontaktu i interakcji dla wszystkich użytkowników. Nic dziwnego, że wciąż powstają nowe portale, które zapewniają innowacyjne metody łączności z innymi ludźmi. Na świecie pod względem popularności króluje oczywiście Facebook. Jednak social media nie kończą się jedynie na tym portalu. W Rosji prym wiedzie VKontakte, czyli w skrócie VK.

VK, czyli najpopularniejszy serwis społecznościowy w Rosji

VKontakte to portal, który powstał dwa lata po założeniu Facebooka, a jego pomysłodawcą i założycielem jest Pawieł Durow. Ze względu na odniesienie gigantycznego sukcesu portalu, Durow jest nazywany „rosyjskim Zuckerbergiem”. Według danych z 2018, serwis miesięcznie odwiedzany jest przez 97 milionów użytkowników. W zamyśle miał być przeznaczony dla studentów i absolwentów wyższych uczelni, ale szybko zdobył popularność wśród innych grup społecznych.

VK jest portalem z którego można w łatwy sposó korzystać. Użytkownik ma za pośrednictwem portalu dostęp do wielu rodzajów treści – muzyki, filmów, czy opinii o usługach, a także może kontaktować się z innymi użytkownikami. Strona jest dostępna w kilkudziesięciu językach, co ułatwia korzystanie z niego nie tylko w Rosji. Jednym z minusów serwisu jest fakt, że kiedy zdobył dużą popularność zainteresowały się nim rosyjskie władze i od tego czasu jest on monitorowany przez służby specjalne.